90’larda Adını Duyurmuş Ancak Şöhreti Uzun Sürmemiş İsimler

90larda adini duyurmus ancak sorheti uzun surmemis isimler

90larda Türkiye ‘de ün yapan ve çok hızlı popüler olupta, bir süre sonra unutulan bazı ünlüler vardır. Özellikle de popun ciddi derecede ön plana çıktığı ve pek çok şarkıcının piyasaya çıktığı dönemlerde yıldızı hızlı sönen isimler bulunur. Ayrıca sitemizden En Çok İlgi Görmüş 90’larda Yayınlanan Türk Dizileri hakkında bilgi edinmenizde mümkün. 90larda adını duyurmuş ancak şöhreti uzun sürmemiş isimler listesinin epey kabarık olduğunu söylemek mümkündür.

Aylin Livaneli:

90’lı senelerde “Bana Müsaade” şarkısıyla ciddi bir ün yakalamıştır. Fakat ünü 2000’li yılların sonuna kadar bitmiştir.

Çıtır Kızlar:

Kızları ile birlikte kameralarda yer edinen ve “Bum Bum Bum” şarkısını gündeme taşıyan bir isimdiler. Fakat birkaç albüm yapsalar da 2000 senesine kadar yavaş yavaş unutulmuşlardır.

Rüya Ersavcı:

1992 senesinde çıkarmış olduğu “İstemiyorum Baba” adlı şarkısı ile ön plana çıkmıştır. Kısa zamanda şöhreti yakalasa da, 90larda unutulan ünlüler listesi içinde yer alarak şöhreti kısa sürmüştür.

Tayfun Duygulu:

90 senelerin başında “Hadi Yine İyisin” adlı şarkısı ile uzun süre piyasalarda ilklerde yer almıştır. Sonralarda Kayahan’ın kızı ile evlenmiştir. Ardından boşanmalar olmuş ve günümüze kadar ismini ulaştıramamıştır.

Ferda Anıl Yarkın:

Zirveyi “Sonuna Kadar” adlı şarkısı ile taşısa da, zaman içerisinde unutulmaya yüz tutmuştur.

Şebnem Paker:

Türkiye’de Eurovision şarkı yarışmasında derece yapan ilk ismi olarak ön plana çıkar. Üçüncü olan isim, günümüzde sadece ilk derece alan biri olarak hatırlanmaktadır.

Melis Sökmen:

Ses tonu ile dikkat çeken ve “Maça Yolları Taşlı” adlı şarkısıyla ünü yakalayan bir isimdir. Şöhreti kısa sürmüştür.

Cartel:

Cartel 1 numara adlı şarkısı ile belirli bir dönem konuşulsa da, bu konuşulma çok sürmemiştir.

Sibel Alaş:

1995 yılında “Adam” albümü ile ön plana çıkmış ve klipi ile ciddi bir etkiyi yakalamıştır. 90lı yılların unutulan ünlüleri arasında yerini böylece almıştır.

Barbaros Hayrettin:

Şöhreti, “Ben Sizim Babanızım” adlı şarkıyla yakalayan ve kısa bir süre sonra unutulan başka bir isim olarak yer alır.

90larda adını duyurmuş ancak şöhreti uzun sürmemiş isimler bunlar ve daha fazlasıdır. Her birinin genel olarak şöhreti hızlı parlamış olsa da düşüşleri ve zaman içerisinde unutulmaları da hızlı gerçekleşmiştir.